RDN: Rekordowa Mania Pomagania podsumowana [ZDJĘCIA]

 

Rekordowa Mania Pomagania podsumowana, trofea przekazane. W ręce pana Krzysztofa Moskala z firmy budowlanej MAT-BUD trafiło właśnie wylicytowane pióro prezydenta Andrzeja Dudy, a broszka premier Beaty Szydło powędrowała do Lesława Paciorka z firmy Leier w Woli Rzędzińskiej. Finał charytatywnej akcji dla chorych dzieci – Gabrysi, Ani i Piotrusia, odbył się na antenie RDN Małopolska.

Krzysztof Moskal jest szczęśliwym posiadaczem pióra najważniejszego człowieka w Polsce. – Wylicytowałem pióro prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To gratka nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla tych dzieci, że mogłem im pomóc. Pióro to tak przy okazji właściwie, zrobiłem sobie prezent na imieniny.

Z Krzysztofem Moskalem rozmawiała Dorota Kunc. Licytacja to nie tylko cenne przedmioty, ale przede wszystkim gest serca. W antenowym podsumowaniu Manii Pomagania wzięły udział matki chorych dziewczynek – Gabrysi i Ani. – Łzy lecą same, to taki odruch. Każdemu by się wzruszył. Za kulisami samego koncertu łez też było mnóstwo.

Licytacja była kolejną częścią akcji charytatywnej Urzędu Gminy Tarnów i RDN Małopolska – Mania Pomagania. Tym razem pobiliśmy nowy rekord. Udało nam się wspólnie zebrać 90 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację i leczenie chorych maluchów. Imprezę zorganizowaliśmy już po raz piąty.

Posłuchaj Krzysztofa Moskala:

Posłuchaj matek chorych dziewczynek:

 

 

Dorota Kunc/Marta Tarnowska