Tarnów/Skrzyszów: Ostatnie odliczanie do Diecezjalnego Marszu Trzeźwości

 

Śpiew, modlitwa i świadectwa. Już dziś – 5 sierpnia wyruszy tradycyjny XIV Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Uczestnicy przejdą 6-kilometrową trasę z Tarnowa do Skrzyszowa.

Co roku wydarzenie gromadzi osoby, którym leży na sercu trzeźwość własna, bliskich i trzeźwość narodu – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy tarnowskiej kurii. – W tym marszu biorą udział ludzie, którzy są abstynentami z wyboru. Są też osoby, które zostały dotknięte chorobą alkoholową i chcą się umocnić wraz z rodzinami w trzeźwości – dodaje. Przypomnijmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości.

XIV Diecezjalny Marsz Trzeźwości rozpocznie o 16.30 Msza św. w kościele błogosławionej Karoliny w Tarnowie, a zakończą około 19.30 nabożeństwo i Apel Jasnogórski w Kościele w Skrzyszowie. Zebrani przejdą ulicami Marii Dąbrowskiej, Orkana, Wiadukt, Lwowską, Okrężną i Skrzyszowską do  Skrzyszowa. Dla zainteresowanych będą podstawione autobusy, które uczestników marszu odwiozą w różne części Tarnowa.

Posłuchaj ks. Zbigniewa Guzego:

Marsz Trzeźwości 2017

 

Małgorzata Miczek-Zabawa