Tarnowscy żużlowcy wygrywają w Bydgoszczy

 

W Nice Pierwszej Lidze rozegrano 14-ostatnią kolejkę spotkań. Lider zaplecza PGE Ekstraligi Grupa Azoty Unia Tarnów wyjechała do Bydgoszczy, gdzie rywalizowała ze zdegradowaną o klasę niżej Polonią.

W awizowanym składzie nastąpiła jedna zmiana. Za Artura Czaję wskoczył Kacper Konieczny, co oznaczało, że drugim juniorem będzie Patryk Rolnicki. Tarnowska drużyna od pierwszego biegu objęła prowadzenie. Jednak gospodarze nie odpuszczali i próbowali urywać punkty. Dobra jazda Wiktora Kułakowa oraz Oskara Ajtnera Golloba sprawiła, że bydgoszczanie przegrywali po dziesięciu biegach 27:33.

W zespole Jaskółek dobrze na torze w kujawsko-pomorskim radzili sobie Peter Ljung, Artur Mroczka oraz Kenneth Bjerre. Kolejna seria startów potwierdziła, że mimo osłabienia tarnowianie są nie do zatrzymania. Jeszcze przed biegami nominowanymi wiadome było, że trzy punkty pojadą do Tarnowa, bo drużyna Unii prowadził 44:34.

Dwa biegi nominowane zakończyły się remisem i całe spotkanie wygraną Jaskółek 50:40.

Punkty w rywalizacji z bydgoszczanami zdobyli: Bjerre 11, Mroczka i Rolnicki po 10, Jamróg i Ljung po 8, Nowiński 3 i Konieczny 0.

Za dwa tygodnie pierwszy pojedynek półfinałowy. Tarnowianie wyjadą do Łodzi gdzie zmierzą się z miejscowym Orłem. Rewanż dwa tygodnie później na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach. Do finału awansuje drużyna z lepszym bilansem w dwumeczu.