Krynica-Zdrój: Żeby świętować swój dzień, goprowcy zeszli z gór

 

Goprowcy zeszli z gór żeby świętować swój dzień z Sądeczanami. Na krynickim deptaku przez cały weekend można było spotkać ich przy rozbitych namiotach i stoiskach. To tutaj ratownicy GOPR pokazywali swoją codzienną pracę od kuchni.

Pokazywali sprzęt używany przy akcjach ratowniczych i uczyli udzielania pierwszej pomocy. Były też gry, zabawy i koncerty.  – Wszystko cieszyło się dużym zainteresowaniem – relacjonuje Marcin Kądziołka, prezes fundacji GOPR. – Mieliśmy takie chwile, w których nawet 1000 osób było przy naszych stanowiskach. Nasi ratownicy w pocie czoła przyjmowali tych wszystkich ludzi, którzy chcieli porozmawiać z nami i poznać naszą pracę – dodał.

W Krynicy goprowcy świętowali 65-lecie istnienia swoich struktur. Dodatkowo w kalendarzu przypadał też Dzień Ratownika. – Świętowaliśmy pracując. Dla nas spotkanie się z ludźmi jest ogromną satysfakcją.  Niezbyt często mamy taką okazję, szczególnie w sezonie – podkreślił Marcin Kądziołka.

Podczas imprezy można było nie tylko wejść w buty ratownika, ale też wejść na Jaworzynę Krynicką wraz z goprowcami. Radio RDN Nowy Sącz patronowało temu wydarzeniu.

Posłuchaj Marcina Kądziołki:

 

Maria Mółka