Tuchów: Co z obwodnicą?

 

We wrześniu poznamy firmę, która wybuduje obwodnicę Tuchowa. Jak udało się dowiedzieć, o wykonanie trasy stara się kilka firm specjalizujących się w budowie dróg. Dotychczas krakowski Zarząd Dróg Wojewódzkich musiał dwukrotnie odwoływać przetarg.

– Powodem jest szereg zapytań dotyczących inwestycji – podkreśla burmistrz Tuchowa Adam Drogoś. – Jest bardzo dużo pytań o tę obwodnicę. Dlatego też w najbliższych dniach Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowywał będzie odpowiedzi. Stąd też przedłużona została procedura przetargowa na wykonanie drogi. Dodatkowo w planach zostało dołożone jedno rondo przy wyjeździe z obwodnicy. To też miało wpływa na przedłużenie procesu przetargowego.

tuchow2

Jak zaznacza szef tuchowskiego samorządu, Zarząd Dróg Wojewódzkich po wyłonieniu wykonawcy, nie obawia się protestu mieszkańców czy ekologów. – Most który planowano wybudować nad rzeką Biała, został przedłużony ze 100 do 300 metrów. To dobra informacja dla mieszkańców, bo nie będzie ich zalewać woda. Dodatkowo mają zostać wyburzone dwa domy. Tu mieszkańcy nie będą protestować, tylko po wykupieniu terenów te budynki zostaną rozebrane – dodaje burmistrz.

W przypadku wyłonienia wykonawcy, budowa drogi mogłaby się rozpocząć wiosną przyszłego roku. Trasa ponad 3 kilometrowej obwodnicy biegłaby wzdłuż rzeki Biała. Kierowcy wjeżdżając na drogę w okolicach tuchowskiego klasztoru ominęliby centrum miasta i wyjechali w Dąbrówce Tuchowskiej. Budowa drogi miałaby się zakończyć w 2019 roku.

Posłuchaj Adama Drogosia:

 

Grzegorz Golec