Tarnów: Nowy asfalt przy Kasprowicza wzbudza kontrowersje – interwencja RDN

 

Mieszkańcy twierdzą, że może długo nie wytrzymać. Ich zdaniem podbudowa drogi jest niesolidnie wykonana. Po położeniu asfaltu ten może szybko się zdeformować – przekonują.

– Chcieli położyć bezpośrednio asfalt, a później zbierać jego nadmiar. Gdyby tu było asfaltu dwa centymetry więcej, to po pewnym czasie by się on niszczył. Z utęsknieniem czekamy, żeby ten remont się skończył, bo dom cały zakurzony. Widać że pracują jak mogę i liczę że w terminie skończą. Jako obywatel Tarnowa nie chce by był podobny problem jak na Krakowskiej – mówią mieszkańcy okolicy Kasprowicza.

kasprowicza2

A tymczasem przy ulicy Kasprowicza trwają prace przy układaniu asfaltu. Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji po naszej interwencji zarządził dodatkową kontrolę, by rozwiać wątpliwości mieszkańców. – Wydawać by się mogło, że inspektorzy już odebrali tę podbudowę i wszystko jest ok. Na pewno jednak przekażę tą sprawę inwestorom, żeby ją jeszcze sprawdzili – dodaje.

Układanie asfaltu ma się zakończyć za kilka dni. Do tej pory ulica Kasprowicza na odcinku od skrzyżowania z Romanowicza do Przybyłkiewicza będzie zamknięta.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

 

Grzegorz Golec/ Dorota Kunc