Stary Sącz: Co jest nie tak w budżecie obywatelskim?

 

 

Władze starosądeckiego samorządu ogłosiły konsultacje w sprawie regulaminu budżetu. Mieszkańcy miasta i gminy mają szansę się wypowiedzieć na ten temat. Uwagi mogą dotyczyć każdej z zasad budżetu obywatelskiego.

Forma składania projektów, ilość pieniędzy przyznawanych na poszczególne zadania, czy ewentualne zmiany formularzy, które składane są przez mieszkańców do magistratu – do tych elementów można się odnieść. Wszelkie propozycje będą rozpatrywane przez urzędników miejskich i mogą być zgłaszane do 12 sierpnia. Uwagi można zgłaszać mailowo lub pocztą elektroniczną.

Stary Sącz kończy już prace związane z realizacją wybranych przez mieszkańców projektów z 2016 roku. Na liście została już tylko rozbudowa placu sportowego na os. Słonecznym. Właśnie kończą się prace projektowe, a wszystkie atrakcje tj. zestaw street-workout, stół do chińczyka i szachów, stół do tenisa, stół piknikowy i zestaw sprawnościowy dla dzieci, mają być gotowe do końca roku. Na podobnym etapie są też prace przy placach w Moszczenicy i boisko do piłki siatkowej przy świetlicy w Popowicach.

Posłuchaj relacji:

 

Maria Mółka