Żabno: Obwodnica jeszcze nie tak szybko [WIDEO]

 

Mieszkańcy, którym przeszkadza ruch ciężkich samochodów w centrum miasteczka coraz częściej pytają o to, anonsowane już kiedyś przez samorząd, drogowe rozwiązanie.

Zdaniem burmistrza Stanisława Kusiora, który był gościem programu Słowo za słowo, sukcesem będzie jeśli obwodnica powstanie za 7 do 10 lat. Wystąpił on właśnie do Zarządu Dróg Wojewódzkich o opracowanie wielowymiarowej koncepcji. – Wszystko jednak zależy od planowanego mostu w Borusowej – przekonuje.

– Jak zapewnia mnie Zarząd Dróg Wojewódzkich, będzie wybudowany most. W związku z tym ten ruch musi być większy. Dzisiaj każdy mówi, żeby budować obwodnicę, ale jeśli nie będzie mostu i odpowiedniego natężenia ruchu, to nikt nie wyda pieniędzy na jej budowę – dodaje burmistrz Żabna.

Stanisław Kusior nie kryje, że przy opracowywaniu koncepcji obwodnicy Żabna, pojawią się problemy. Dotyczyć one będą przede wszystkim przebiegu trasy. Powszechnie wiadomo, że im mniej planowanych wyburzeń, tym mniej protestów. Trzeba się zatem mocno zastanowić jak poprowadzić drogę, by ominęła ona np. tereny inwestycyjne czy osiedla mieszkaniowe.

Posłuchaj Stanisława Kusiora:

 

zobacz także:

Dorota Kunc