Szczepanowice: Strażacy proszą o lajki na Facebooku

 

Strażacy ze Szczepanowic mogą sprawniej pomagać mieszkańcom regionu, a wszystko zależy od… liczby lajków na Facebooku. Strażacy ochotnicy z gminy Pleśna nakręcili najlepszy w Małopolsce film o bezpiecznej pracy na wsi podczas wakacji. W konkursie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa OSP Szczepanowice reprezentuje województwo i walczą o pilarkę ratowniczą, która przydaje się na przykład w czasie usuwania skutków nawałnic w regionie.

Strażacy z OSP nieraz są pierwsi na miejscu wypadków. Poza normalną pracą, często odgrywają rolę psychologów – mówi Michał Kot, prezes OSP Szczepanowice. – Często zdarza się tak, że dojeżdżając do miejsca zdarzenia widzimy zerwane dachy domów. To wielki dramat mieszkańców, którzy w ciągu kilku minut tracą cały dorobek życia. Próbując usunąć te skutki nawałnicy, jednocześnie wspieramy tych ludzi, jak tylko możemy.

Jednostka OSP Szczepanowice liczy ponad 60 osób. – Wspólnymi siłami, wraz z mieszkańcami, udało się nam nakręcić zwycięski film – dodaje Michał Kot. – W filmie pod tytułem W życiu nie ma przycisku replay przedstawiamy dziewczynkę, która bawiąc się podczas pracy w polu wsiada do traktora. W jednym momencie może sobie zrobić krzywdę, a osoby dorosłej nie ma w pobliżu. Ważne by osoby dorosłe miały na oku najmłodszych.

Aby pomóc strażakom ochotnikom zdobyć pilarkę ratowniczą, wystarczy wejść na profil facebookowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, odszukać film OSP Szczepanowice i zostawić lajka. Czasu zostało niewiele, bo głosować można tylko do najbliższego czwartku – 10 sierpnia.

Link do głosowania tutaj.

Posłuchaj Michała Kota:

 

Patrycja Wolnik