Dąbrowa Tarnowska: Mieszkańcy twierdzą, że są opóźnienia przy budowie obwodnicy

 

Obserwatorzy budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej twierdzą, że wykonawca ma kilkutygodniowe opóźnienie w realizacji inwestycji. Przeciwnego zdania jest szef dąbrowskiego samorządu. Deklaruje on, że prace przebiegają bez przeszkód. Jego zdaniem drogowcy koncentrują się teraz w miejscach, gdzie będą budowane mosty i estakady.

Patrząc na prace możemy odnieść wrażenie, że nic się nie dzieje – dodaje burmistrz Krzysztof Kaczmarski. – Może tych prac na zewnątrz jeszcze nie widać, ale duże zaangażowanie jest w miejscu, gdzie będą wiadukty. Tam trwają prace ziemne. To angażuje w kilku punktach i nie widać maszyn na całym odcinku. 

obwodnica1

Gdyńska firma wykonująca inwestycję na początku napotkała na trudności. – Wszystko przez deszcze, które na wiosnę mocno nasączyły teren – podkreśla szef samorządu dąbrowskiego. – Na dzisiaj tych przeszkód geologicznych nie ma. Te, które były związane z deszczem ustąpiły, prace przebiegają na całym odcinku. Teren jest odkryty, przywożony jest kamień. 

Sześciokilometrowa obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej ma powstać do końca 2018 roku. Kosztować będzie około 80 milionów złotych.

Posłuchaj Krzysztofa Kaczmarskiego:

 

Grzegorz Golec