Tarnów: Usprawniony ruch przy Romanowicza

 

Mieszkańcy chwalą nowy przejazd ulicą Romanowicza w Tarnowie. Ich zdaniem, po zmianach, jest on sprawniejszy. Część autobusów przestała blokować drogę, bo zajeżdżają one do nowej zatoki przy przystanku Romanowicza-Jastruna jadąc w stronę Parku Wodnego. Przystanek przeniesiono spod Skwerku Europejskiego bliżej bloków.

Mieszkańcy osiedla Piaskówka przyznają, że to znacznie udrożniło ruch przy Romanowicza, która jest jedną z częściej uczęszczanych w Tarnowie. – Autobus nie blokuje już ruchu na Romanowicza, która jest ruchliwą ulicą. Ludzie starają się tędy ominąć centrum. – Godziny szczytu to 15-16. Jeżeli tutaj będzie też duży supermarket, te duże samochody będą również miały ułatwienie. – Jest teraz wjazd i wyjazd oraz dodatkowy chodniczek, także jest bardzo dobrze – mówią mieszkańcy.

Przystanek stanął przy sklepie z dewocjonaliami, zabrał jednak część miejsc postojowych. Mieszkańcy pobliskich bloków oraz przedsiębiorcy proponują miastu zorganizować dodatkowe miejsca postojowe przy tamtejszych garażach. Trwają wstępne rozmowy w tej sprawie.

Zarząd Dróg i Komunikacji przyznaje, że przystanek przy skwerku był w złym stanie. Teraz, kiedy został przeniesiony, autobusy nie będą blokować pasa ruchu. Wcześniej pasażerowie stali na chodniku, teraz dojście do wiaty jest wydzielone. Znalazła się tam też specjalna kostka integracyjna dla niewidomych.

Dokończenia wymaga jeszcze nowa wiata przystankowa, gdzie – jak zapewnia ZDiK – już niedługo zostaną wstawione szyby. To jedna z jedenastu nowych wiat w mieście.

Posłuchaj mieszkańców:

 

Patrycja Wolnik