Region tarnowski: Znów sporo ataków na wnuczka – osoby starsze powinny uważać

 

Zmasowane ataki oszustów na wnuczka w regionie. W ostatnim czasie tarnowska Policja odnotowała kilkanaście przypadków, gdy próbowali oni wyłudzić pieniądze od starszych osób.

Nie pomagają ostrzeżenia Policji, trzy kolejne osoby w regionie zostały oszukane – podkreśla komisarz Robert Kozak, naczelnik wydziału prewencji tarnowskiej Policji. – Jedna z tych osób to starsza pani w wieku 86 lat. Wydała 10 tys. złotych. Schemat był ten sam – nieznajoma osoba podała się za członka rodziny i poprosiła o pomoc w sprawie wypadku – dodaje naczelnik.

Policja apeluje, aby uważać na telefony od nieznajomych. – Ci podają się za członków najbliższej rodziny lub policjantów – zaznacza komisarz Robert Kozak. – Policja nie angażuje w swoje czynności osób postronnych. Kiedy taki telefon otrzymamy to na pewno nie jest to policjant. Jeśli dojdzie do rozmowy i zorientujemy się, że jesteśmy oszukiwani, trzeba jak najszybciej zadzwonić na policję i podać wszystkie informacje, jak np. numer telefonu z którego dzwoniono – tłumaczy komisarz.

Najczęściej ofiarami oszustów na wnuczka lub na policjanta padają osoby starsze. Po otrzymaniu telefonu, przekazują oni pieniądze lub biżuterię nieznajomej osobie. O oszustwie dowiadują się najczęściej po fakcie.

Posłuchaj Roberta Kozaka:

 

Grzegorz Golec