Ładna: Przez zabawę uczą się pracy reportera

 

Wywiady, słuchowiska i ćwiczenia dykcyjne oraz zabawy integracyjne. A to wszystko podczas letnich radiowych warsztatów dziennikarskich, które tym razem odbywały się w Domu Strażaka w Ładnej koło Tarnowa. Uczestniczyła w nich grupa dzieci, która niemal codziennie przychodzi na zajęcia wakacyjne.

Najmłodsi musieli zmierzyć się m.in. z trudnymi wierszykami, które poprawiają dykcję – a na których niejeden dorosły połamałby sobie język. Kolejnym zadaniem było stworzenie relacji z ich wycieczki na Pustynię Błędowską.

21

Nauka poprzez zabawę jest najbardziej skuteczna – mówi Elżbieta Płaneta z Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. – Dziewczynki, które powiedziały, że one absolutnie nic nie powiedzą do mikrofonu, to jednak ta atmosfera tak wpłynęła na nie, że jednak się odważyły. Cały czas się ich mobilizuje do podejmowania wyzwań, stawiania sobie jakichś celów, zadawania pytań. No na tym mają polegać te zajęcia. Takie trochę zwariowane, nietypowe – dodaje pani Elżbieta.

26

Przypomnijmy, że letnie radiowe warsztaty dziennikarskie organizuje Stowarzyszenie RDN we współpracy z Radiem RDN Małopolska.

Projekt ‚Radiowe warsztaty dziennikarskie’ współfinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Posłuchaj dzieci:

Posłuchaj Elżbiety Płanety:

 

Tomasz Weryński