Tarnów: CSM wciąż szuka wykonawcy na remont sali

 

Po raz trzeci Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie próbuje znaleźć wykonawcę, który podejmie się remontu sali widowiskowej. W dwóch poprzednich przetargach złożono po jednej ofercie. Propozycje przekraczały zakładany budżet kolejno o około dwa, a później milion złotych. CSM znów ogłosiło przetarg na takich warunkach jak poprzedni. Oferty można składać do 25 sierpnia. Czas goni, bo sam remont sali ma ruszyć już w połowie września.

Agnieszka Kawa, dyrektor CSM, przyznaje, że ewentualnego wykonawcę czeka ciężka praca. – To będą trudne roboty. To nie jest klasyczna robota – pojawia się mnóstwo zagadnień akustycznych. Kiedy się buduje teatr, ma on służyć jednej, głównej funkcji, jeśli się buduje filharmonię też ta specyfikacja jest jasno określona, jeśli się buduje kino – tak samo. Kiedy chce się te wszystkie funkcje pogodzić w jednym pomieszczeniu, zaczynają wychodzić kłopoty – dodaje dyrektorka.

Inwestycja ma w sumie kosztować ponad 8 milionów złotych. Większość pokryją środki unijne.

Z remontem wiąże się też przeprowadzka filii biblioteki miejskiej, która teraz zajmuje część pomieszczeń Centrum Sztuki Mościce – mówi Agnieszka Kawa. – Mamy bardzo miłego lokatora, którego nie chcielibyśmy tracić, ale jednak moją rolą jest zabezpieczyć pracę instytucji. Na ten moment, kiedy będziemy remontować budynek, koniecznie potrzebujemy zabezpieczyć miejsca pracy i miejsce na sprzęt. Myślę, że z biblioteką się dogadamy i jakoś podzielimy tę przestrzeń – tłumaczy dyrektorka CSM.

Agnieszka Kawa dodaje, że instytucja się rozrasta i wciąż są potrzebne nowe pomieszczenia a filia początkowo miała zajmować część budynku tylko tymczasowo. Przypomnijmy, że instytucja wypowiedziała umowę najmu bibliotece. Całkiem możliwe, że ta przeniesie się do nowej hali Jaskółka, po zakończeniu remontu.

Posłuchaj Agnieszki Kawy:

 

Patrycja Wolnik