Dębica: Łącznik autostradowy Dębica – Zachód później niż planowano [WIDEO]

 

Jest zgoda na przedłużenie terminu rozpoczęcia budowy łącznika autostradowego Dębica – Zachód. Władze województwa podkarpackiego zezwoliły na to do 30 września. Realizacja łącznika Dębica – Wschód nie będzie natomiast przesuwana.

Mieszkańcy Pustyni, których to najbardziej dotyczy, mogą być spokojni – mówił w programie Słowo za Słowo Andrzej Reguła. Starosta dębicki odniósł się w ten sposób do informacji medialnej przekazanej w jednej z lokalnych telewizji, że to termin łącznika wschodniego też został przesunięty.

– Rondo, które będzie budowane w ramach łącznika usprawni ruch i włączanie się do drogi wojewódzkiej Dębica –Mielec. Ta inwestycja ni jest zagrożona. Mamy dofinansowanie. Teraz tylko czekamy na podpisanie umowy z marszałkiem, aby ruszyć z przetargiem – dodaje starosta.

Na budowę łącznika zachodniego i mostu na Wisłoce powiat zdobył w sumie 30 mln złotych. Łącznik ma być gotowy w przyszłym roku. Budowa drugiego zjazdu z autostrady Dębica – Wschód ma ruszyć po podpisaniu umowy na dofinansowanie z województwem i po rozstrzygnięciu przetargu.

Posłuchaj Andrzeja Reguły:

 

zobacz także:

Anna Zboch