Mielec: Znów czarne chmury nad przebudową miejskiej biblioteki

 

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która za przebudowę obiektu chciała prawie 29 mln złotych. Miasto w budżecie ma na to zadanie w sumie niecałe 19 mln zł. W tym 6 mln dofinansowania unijnego. Dlatego też przetarg został unieważniony – wyjaśnia Jan Myśliwiec wiceprezydent Mielca.

– W tej chwili w budownictwie ceny poszły bardzo w górę. Jest to związane z kumulacją inwestycji realizowanych z funduszy unijnych. Są problemy zarówno z firmami projektowymi, jaki i tymi, które już realizują zadania – mówi prezydent miasta.

Władze miasta nie chcą póki co zdradzać co dalej z tą inwestycją. Jak zapewnia Jan Myśliwiec na pewno będą prowadzone rozmowy z radnymi w tej sprawie. Są trzy możliwości – zwiększenie puli pieniędzy na to zadanie, zmniejszenie zakresu prac lub ogłoszenie kolejnego przetargu.

Przypomnijmy pierwsze problemy biblioteki pojawiły się jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to wniosek miasta o dofinansowanie unijne tej inwestycji przepadł. Przy drugim rozdaniu Mielec otrzymał dofinansowanie. Całe zadanie szacowane jest na około 19 mln złotych.

Posłuchaj Jana Myśliwca:

 

Anna Zboch