Nawojowa: Zbliża się największa impreza rolnicza – Agropromocja

 

Nawojowa znów zgromadzi wystawców nie tylko z naszego regionu, ale także z całego kraju. Na Agropromocji w zeszłym roku prezentowało się około 350 wystawców. Żeby jednak mogli pokazywać swoje produkty, muszą wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

 

Zapisy na 27. odsłonę tej największej w Małopolsce imprezy rolniczej trwają do przyszłego piątku (25 sierpnia) – przypominał na antenie Radia RDN Nowy Sącz Marek Kwiatkowski. Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przekonuje, że co roku w Nawojowej jest duży wybór produktów.

Największą liczbę wystawców będziemy mieć z branży rzemieślniczej, ale nie zabraknie również branży mechanizacyjnej, budowlanej, wystawców firm branży rolniczej, będą się wystawiać instytuty naukowo-badawcze, instytucje obsługujące rolnictwo, banki, będą się promować gospodarstwa ekologiczne, agroturystyczne – wymienia Kwiatkowski.

Agropromocja w Nawojowej odbędzie się w weekend 9 i 10 września. W zeszłym roku wystawę rolniczą w tej miejscowości odwiedziło ponad 30 tysięcy osób.

Posłuchaj Marka Kwiatkowskiego:

 

Jolanta Frączek