Zakliczyn: Po wpadce z alkoholem, będzie konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Będzie konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. To konsekwencja wpadki dotychczasowego szefa placówki. Powadził samochód mając prawie dwa promile alkoholu we krwi. Policja zatrzymała go wieczorem na Osiedlu Koszyckim w Tarnowie. Marian S. złożył już rezygnację ze stanowiska do starostwa powiatowego, która została przyjęta.

Jego miejsce tymczasowo zajmie wicedyrektor szkoły do spraw kształcenia zawodowego – Jacek Świderski. Starosta tarnowski, Roman Łucarz przyznaje, że to trudna sytuacja. – Dyrektor nie może pełnić funkcji dalej. Jesteśmy teraz w dość nieszczęśliwym położeniu, bo mamy rok szkolny za pasem. W tej chwili jednemu z zastępców, bo tak mówi przepis, powierzę funkcję dyrektora, dopóki nowego kandydata nie wyłoni konkurs. Ta placówka jest dla nas bardzo ważna. Tam, przypomnę, jest jeden z lepszych naborów. Stąd nasze wielkie zdziwienie, że taka sytuacja zaistniała. Przyznam, że byłem w szoku, gdy dowiedziałem się, ze nasz pan dyrektor został złapany na podwójnym gazie – mówi starosta.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie ma być ogłoszony w drugiej połowie września. Starosta tarnowski chce, aby nowy dyrektor objął stanowisko już od października.

Posłuchaj Romana Łucarza:

 

Patrycja Wolnik

Fot. Facebook Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie