Bochnia: Parafia św. Mikołaja ma już nowego proboszcza

 

Jest nim ks. Ryszard Podstołowicz, wieloletni szef Caritas diecezji tarnowskiej. Pierwsze dni pracy to dla nowego duszpasterza okazja, by poznać specyfikę bocheńskiej parafii.

Duże nadzieje ks. Ryszard wiąże m.in. z grupą osób świeckich „Strumienie wody żywej”. Miał okazję spotkać się z nią w pierwszym dniu posługi, jeszcze gdy w parafii był obecny poprzedni proboszcz ks. Wojciech Gałda.

– Bardzo się cieszę że ta grupa istnieje, że kurs Alpha został już dwukrotnie zrealizowany, są już plany następnego. Słyszałem wiele dobrego o młodzieży, zwłaszcza w kontekście Światowych Dni Młodzieży i wielkiego zaangażowania. Ufam, że dalej będzie się to rozwijało, tym bardziej że kolejny ksiądz, który przychodzi i będzie się zajmował młodzieżą, jest również bardzo doświadczony w tej sferze i na pewno będzie mógł zrobić wiele dobra – mówi ks. Ryszard Podstołowicz.

Opiekę duszpasterską nad młodzieżą w parafii św. Mikołaja w Bochni będzie sprawował ks. Paweł Broński, dotychczasowy wikariusz w Nowym Wiśniczu. Ks. Ryszard Podstołowicz jeszcze do 31 sierpnia będzie dyrektorem Caritas diecezji tarnowskiej. Dotychczasowy proboszcz bocheńskiej parafii, ks. Wojciech Gałda, zostanie ojcem duchownym w tarnowskim seminarium –

Posłuchaj ks. Ryszarda Podstołowicza:

 

Paweł Michalczyk