Tarnów: Wojna na górze może opóźnić decyzje dotyczące wyborów samorządowych [WIDEO]

 

Wojna na górze po wecie prezydenta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym może opóźnić decyzje prawicy dotyczące wyborów samorządowych – przyznał w programie Słowo za słowo wicewojewoda Józef Gawron. Jego zdaniem jednak nie ma mowy o wojnie, a o politycznej różnicy zdań.

Gdyby, jak spekulują niektórzy, w oparciu o Jarosława Gowina i Mateusza Morawieckiego, doszło do powstania tzw. partii prezydenckiej, liderem w regionie byłby prawdopodobnie mocno związany z tym pierwszym Grzegorz Kądzielawski. W mediach pojawiły się już nawet informacje o tym, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński potwierdził, że to właśnie ten młody polityk z Tarnowa w ramach Zjednoczonej Prawicy powalczy o najwyższy urząd w mieście. Wicewojewoda jest jednak sceptyczny i radzi poczekać na oficjalne rekomendacje.

Dopóki tego nie ma, to różne rzeczy mogą się zdażyć. Pamiętam takie sytuacje z poprzednich wyborów, że byli kandydaci, którzy się nagle objawiali po czym tak naprawdę startował ktoś inny. Tak po prostu jest – dodaje

Decyzje w sprawie kandydata na prezydenta prawicy mają być znane do końca roku. Zdaniem Józefa Gawrona jesień przyniesie ważne rozstrzygnięcia w tej sprawie.

Posłuchaj Józefa Gawrona:

 

zobacz także:

Dorota Kunc