Region tarnowski: Dożynkowy weekend

 

Natalia Szroeder, Alicja Majewska, zespół Łobuzy, cały przegląd grup ludowych i biesiady taneczne – przed nami kolejny weekend dożynkowych imprez w regionie tarnowskim.

W Pogórskiej Woli w niedzielę wystąpi Natalia Szroeder. Dwudniowa impreza rusza jednak już w sobotę – 19 sierpnia. To Dożynki Gminne i jubileusz 600-lecia wsi. W sobotę od 17.00 gry dla dzieci na boisku szkolnym w Pogórskiej Woli. O 20.00 koncert i zabawa taneczna. Dzień później o 13.00 Msza święta a później obrzędy dożynkowe. Wieczorem koncert Wojciecha Jackowca z zespołem, później Natalia Szroeder i zabawa taneczna oraz pokaz sztucznych ogni.

Z kolei w Węckowicach wystąpią Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z Chórem Kameralnym. Dożynki Gminy Wojnicz rozpoczną się w niedzielę – 20 sierpnia o 12.30 Mszą świętą w Kolegiacie Wojnickiej, później przejście na plac w Węckowicach. Tam między innymi Paweł Zygucki z zespołem. O 18.00 koncert gwiazd. Później zabawa taneczna.

W najbliższą niedzielę też Dożynki Gminy Szerzyny w Czermnej. Poza tradycyjnymi częściami obchodów – korowodem dożynkowym i konkursem wieńca – będą przejazdy bryczką, dmuchańce dla dzieci i stoiska gastronomiczne. Przed 19.00 koncert rozpocznie zespół Mister Dex, później biesiada dożynkowa i pokaz fajerwerków. Rozpoczęcie dożynek w Czermnej o 15.00 Mszą świętą pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Nowackiego, transmisja na antenie Radia RDN.

Dożynki też w gminie Ryglice, a dokładniej w Lubczy. O 14.00 w niedzielę Msza święta w kościele parafialnym. Później tradycyjne obrzędy i występy lokalnych zespołów. O 17.30 występ grupy ludowej z Łucka na Ukrainie a od 19.00 zabawa taneczna z zespołem Mustang.

Za plony będą dziękować też mieszkańcy Lisiej Góry. Dożynki rozpoczną się w niedzielę Mszą świętą o godzinie 14.00 w kościele parafialnym. Później atrakcje na stadionie. Wieczorem, od 19.30 kabaret Krzysztofa Piaseckiego a od 20.30 występ zespołu Łobuzy…
Później zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę też dożynki między innymi w Pleśnej, w Gminie Radłów, czyli w Marcinkowicach czy w Gminie Żyraków a dokładniej w Wiewiórce.

 

Patrycja Wolnik