Tarnów: Kierowcy pytają po co ta wysepka – interwencja RDN

 

Pod wiaduktem przy ul. Krakowskiej w Tarnowie powstaje niepotrzebna wysepka – twierdzą zaniepokojeni kierowcy. Ich zdaniem o wiele lepiej sprawdziłby się tam pas zjazdowy. Usprawniłoby to ruch jadącym w kierunku miasta a ci, którzy skręcają nie blokowaliby pasa. – Czy nie jest za późno, żeby to jeszcze przerobić? – pytają tarnowianie.

– Taka wysepka nikomu nie będzie to służyć, już lepiej, żeby tu był pas. – Tutaj jest duży ruch, będą większe korki. – Na pewno to nikomu nie posłuży. – Pas do skrętu na ul. Kochanowskiego na pewno lepiej zdałby tutaj egzamin, rozładowałby ruch z ul. Krakowskiej – dodają mieszkańcy.

Jak informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK zmiana wysepki na pas zjazdowy nie będzie możliwa, bo projekt, który został zatwierdzony już dawno temu, ma służyć bezpieczeństwu kierowców. Jej zdaniem wysepka pełni także funkcję zabezpieczającą konstrukcję wiaduktu. – Wysepka ma wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Ma też zabezpieczyć konstrukcję samego wiaduktu – dodaje Dorota Szalacha.

Rzeczniczka uważa ponadto, że nie można zmienić nawet wielkości wysepki, bo takie decyzje uzgadnia się na etapie projektowania.

Posłuchaj kierowców:

Posłuchaj Doroty Szalachy:

 

Agnieszka Kozioł