Gdańsk: Sandecja walczyła do końca i sprawiła niespodziankę!

Doskonale zaczęła się dla kibiców piłkarskich szósta kolejka Lotto Ekstraklasy. Sandecja Nowy Sącz pokonała 3:2 Lechię Gdańsk i to na terenie rywala. Biało-czarni wywożą z trudnego terenu 3 punkty, choć było to mocno zagrożone.

Pierwsza połowa ułożyła się doskonale dla drużyny Radosława Mroczkowskiego, która wyszła na prowadzenie 2:0. Oba gole zdobył Bartłomiej Dudzic. Po zmianie stron w 11 minut Lechia odrobiła straty i mocno przeważała. Ostatni cios należał jednak do Sandecji. Wprowadzony z ławki Wojciech Trochim ustalił wynik spotkania. Sądeczanie zanotowali drugie zwycięstwo w sezonie. Wcześniej pokonali Jagiellonię Białystok.

Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz 2:3 (0:2)
0:1 – Dudzic 16′
0:2 – Dudzic 42′
1:2 – M.Paixao 51′
2:2 – Peszko 56′
2:3 – Trochim 78′

Składy:

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Steven Vitoria, Błażej Augustyn, Jakub Wawrzyniak (25′ Milos Krasić) – Joao Nunes, Daniel Łukasik (80′ Mateusz Lewandowski) – Sławomir Peszko, Patryk Lipski, Joao Oliveira (46′ Flavio Paixao) – Marco Paixao.

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa – Lukas Kuban (60′ Adrian Basta), Dawid Szufryn, Płamen Kraczunow, Patrik Mraz – Bartłomiej Dudzic (72′ Adrian Danek), Grzegorz Baran, Michal Piter-Bucko, Tomasz Brzyski – Filip Piszczek (52′ Wojciech Trochim), Aleksandar Kolew.

Żółte kartki: Oliveira, Augustyn (Lechia), Kraczunow, Kuban (Sandecja).