PPT: Pielgrzymi wypływają na jezioro [ZDJĘCIA]

W czwartym dniu 35. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, pątnikom towarzyszyła kolejna biblijna kraina. Tym razem metodą lectio divina wierni rozważali fragment z 8. Rozdziału Ewangelii św. Łukasza.

Pielgrzymi przenioszą się do momentu, w którym uczniowie Jezusa wchodzą z nim do łodzi. Jezioro Galilejskie po chwili się wzburza. Pątnicy spojrzą na swoje relacje z Bogiem oczami apostołów. – Oni patrzą na niego i pytają kim on właściwie jest – wyjaśnia ks. Piotr Łabuda, kaznodzieja 35 PPT. – My w ten niedzielny dzień chcemy się zapatrzeć, kim Ty dla mnie właściwie jesteś? Patrzymy na nasze życie codzienne, religijne.

Dziś pielgrzymi modlili się za ojczyznę. Przed Eucharystią uczestniczyli w Nabożeństwach Patriotycznych, które przygotowali młodzi z grup 8 oraz 21. W Racławicach pielgrzymi z pierwszej kolumny spotkali się w historycznym dla Polski miejscu pod pomnikiem Bartosza Głowackiego. Tam uczestniczyli w Mszy Świętej. Po Eucharystki ruszyli w drogę do Miechowa. W sumie pokonają dziś około 30 km.

Kolumna druga z grupami od 14 – 26 rozpoczęła wędrówkę w Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach. Swoją drogę zakończą w okolicach Charsznicy, po przejściu około 25 km.

Transmisje na antenie RDN:

6:00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – prowadzi grupa nr 22 św. Małgorzaty
7:00 – Msza św. z sanktuarium Matki Bożej Zielenickiej
9:00 – 10:00 – Na pielgrzymim szlaku – sanktuarium w Zielenicach
12:15 – Pozdrowienia z pielgrzymiego szlaku
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – grupa nr 26 św. Katarzyny
19:00 – Modlitwa Różańcowa – grupa nr 1 Najświętszej Maryi Panny
19:30 – Pielgrzymowanie duchowe
20:00 – Studio pielgrzymkowe
20:45 – Apel jasnogórski – grupa nr 9-10 św. Maksymiliana

 

Maria Mółka
Foto: Grzegorz Golec