Tarnów: Diecezjalny Bieg Trzeźwości [ZDJĘCIA]

Nie przestraszyli się deszczu. Intencje i cel są ważniejsze – mówią uczestnicy i organizatorzy Diecezjalnego Biegu Trzeźwości z Tarnowa do Tuchowa. Zgromadził on ok. 160 mieszkańców regionu tarnowskiego. 

Start był w Parku Biegowym „Marcinka”, meta będzie na parkingu obok Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych poświęcił także Park Biegowy.

– Ludzie, którzy są abstynentami, dla których cenna jest trzeźwość, są odważni i to się wyraża w różnych wymiarach m.in. w udziale w imprezie promującej trzeźwość – dodaje ks. Guzy.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy Marszu Nordic Walking. Dla miłośników jednośladów przygotowano Rowerowy Rajd Solidarności. Ponadto na starcie stanęli biegacze.

Leje jak z cebra. Zaczynamy a już jesteśmy przemoczeni, ale jeśli ktoś ma jakąś ideę, to mimo że pada to i tak to robi – mówi jeden  z uczestników.

Franciszek Wiesław Florek, komandor biegu przypomina, że sierpień jest miesiącem trzeźwości.

– Idea jest najważniejsza, żeby ludziom propagować trzeźwy, zdrowy tryb życia, dobre samopoczucie poprzez to, że spędza się czas na łonie przyrody. Bieg i chodzenie to także formy terapii – podkreśla.

Diecezjalny Bieg Trzeźwości organizowany jest przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Radę Rycerzy Kolumba.

Ewa Biedroń 

Posłuchaj uczestników:

Posłuchaj ks. Zbigniewa Guzego:

Posłuchaj Franciszka Florka: