Pogórska Wola: 600-lecie miejscowości i dożynki gminy Skrzyszów [ZDJĘCIA]

 

600 lat ma Pogórska Wola koło Tarnowa. Jubileusz świętowano podczas dożynek gminy Skrzyszów. Wręczono wyróżnienia, była Msza św. i obrzędy dożynkowe. Ponieważ padało impreza odbyła się w miejscowej szkole.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, parlamentarzyści, samorządowcy i mieszkańcy.

Wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior powiedział radiu RDN, że plony w tym roku były niezłe.

– Plony mogłyby być lepsze, pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie można narzekać. Było nieźle. Cieszymy się, że możemy świętować – dodaje.

Podczas uroczystości były sołtys Pogórskiej Woli, Roman Tryba został odznaczony tytułem „Zasłużony dla gminy Skrzyszów”.

– Byłem sołtysem przez 28 lat, zrezygnowałem z powodu choroby. Włożyłem dużo pracy na rzecz rozwoju naszej pięknej miejscowości. Pogórska Wola jest zadbana, z pełną infrastrukturą, szkołą, ośrodkiem zdrowia – wylicza.

Ponadto wręczono dwie odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”. Otrzymali je: dla Stanisław Chwistek i Wiesław Marek.

Anna Czosnyka, obecny sołtys Pogórskiej Woli  mówi, że mieszkańców przybywa.

– Bardzo dobrze się tutaj mieszka, są nowe inwestycje. Mieszka tutaj ponad 3 tys. osób. Budują się nowe domy – powiedziała.

Gwiazdą wieczoru była Natalia Szroeder. Piosenkarka w rozmowie z Radiem RDN powiedziała, że uwielbia wieś. – Pochodzę ze wsi, wychowałam się w Parchowie, miejscowości liczącej zaledwie 1500 mieszkańców. Jestem wdzięczna, że się mogłam wychować w takim otoczeniu, w takim środowisku. Teraz mieszkam w Warszawie od kilku lat. Regularnie wracam do Parchowa, tam my się wszyscy znamy, to jest super piękne – powiedziała nam Natalia Szroeder.

 

Ewa Biedroń

img_0122

Posłuchaj Marcina Kiwiora:

Posłuchaj Romana Tryby:

Posłuchaj Anny Czosnyki:

Posłuchaj Natalii Szroeder:

Fot: Adrian Bubisz