Stary Sącz: Jarmark rzemiosła pod parasolem

Pogoda przeszkodziła w zabawie podczas starosądeckiego jarmarku rzemiosła. Deszcz niestety odstraszył część widowni drugiego dnia imprezy (20.08).

Jednak na płycie starosądeckiego rynku pozostali najwytrwalsi wystawcy i panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Te oferowały mnóstwo regionalnych przysmaków, po które chętnie ustawiali się w kolejkach ci, którzy pod parasolem oglądali występy. Mimo wszystko humory dopisywały.

Jesteśmy zadowoleni z tej imprezy, nam pogoda nie przeszkadza, wychodzimy z założenia, że po co narzekać? – zastanawia się jedna z uczestniczek jarmarku. Wystawcy chętnie eksponowali swoje rękodzieło i przysmaki. Można było zjeść między innymi – tradycyjne serniki, miodowniki, babeczki, smalec z chlebem, czy skosztować soku z różnych owoców – zachwalały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Było też rękodzieło, różne gobeliny. Zajmuję się tkactwem artystycznym, mamy też koronki klockowe, ale niestety deszcz nam zmoczył część rzeczy – tłumaczy kolejna osoba.

W czasie 9. Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła można było posłuchać też ludowej muzyki, a także wziąć udział w konkursie, który przygotowała dziennikarka RDN Nowy Sącz. Radio patronowało tej imprezie.

Posłuchaj wystawców i uczestników jarmarku:

Jolanta Frączek/Natalia Ryba