Zakliczyn: Po dyrektorskiej wpadce z alkoholem to Krzysztof Małek pokieruje zespołem szkół

 

Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie na razie pokieruje jednak Krzysztof Małek. Drugi z wicedyrektorów – Jacek Świderski, któremu starostwo zaproponowało pełnienie obowiązków szefa tej placówki – nie zgodził się na to. Powodem zmian jest wpadka dotychczasowego dyrektora, który prowadził samochód z dwoma promilami alkoholu we krwi. Złożył rezygnację ze stanowiska.

Temat podjęto podczas ostatniej sesji rady powiatu. – Dobór osoby na stanowisko dyrektora szkoły w Zakliczynie chyba nie był dobry – mówił radny Marek Podraza. – Długoletnią dyrektorkę bardzo brzydko potraktowano i dano człowieka, który miał wpadkę. To może mieć duży wpływ na nabór w naszych szkołach, bo jakoś w placówkach tarnowskich nie słyszy się, żeby dyrektorzy pod wpływem alkoholu prowadzili samochody – dodaje.

Zarzuty radnych dotyczyły tego, że nieodpowiednia osoba zajmowała stanowisko dyrektora. Starosta tarnowski, Roman Łucarz przyznał, że sytuacja z alkoholową wpadką dyrektora to spore zamieszanie. – Pierwszy rok jego urzędowania pokazał, że sytuacja w szkole zaczęła się klarować i nabór był dobry. Jest mi przykro po prostu. Nie oceniam człowieka, bo różne sytuacje są w życiu – powiedział starosta.

Krzysztof Małek był wicedyrektorem do spraw dydaktycznych, teraz pełni obowiązki dyrektora. Będzie kierował Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie do czasu rozwiązania konkursu na to stanowisko. Ten planowany jest na październik.

Posłuchaj Marka Podrazy:

Posłuchaj Romana Łucarza:

 

Patrycja Wolnik, fot. Facebook Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie