Koszyce Wielkie: Ekspertyza prawna daje nadzieję na odzyskanie aktów własności

 

Ekspertyza prawna daje nadzieję mieszkańcom Koszyc Wielkich na pomyślne zakończenie wojny z developerem. Zdaniem wójta gminy Tarnów, który wynajął prawnika na koszt samorządu, to światełko w tunelu w trudnej sprawie o odzyskanie aktów własności do mieszkań w zadłużonym bloku przy ul. Stromej.

Jestem dobrej dobrej myśli i wierzę, że sprawa zakończy się pozytywnie dla mieszkańców – mówi Grzegorz Kozioł. – Według tej opinii możemy stwierdzić, że jest duża szansa żeby ci mieszkańcy odzyskali prawo własności. Drugim elementem jest dług, który jest na tym mieszkaniu wpisany przez developera, to już jest sprawa bardziej złożona. Jest szansa aby wyrokiem sądu ten dług został ściągnięty, wypisany, taki precedens był w Krakowie – dodaje wójt.

Tymczasem do gminy zgłaszają się inni mieszkańcy, którzy wpłacili zaliczki na mieszkania, a blok w Koszycach Wielkich nie został wybudowany. Także w tym przypadku chodzi o tę samą firmę.

Radiu RDN udało się porozmawiać z właścicielem firmy. Andrzej Kozioł powiedział, że sprawa aktów własności jest skomplikowana, ale chce on podjąć rozmowy z prawnikiem, który reprezentuje mieszkańców. W temacie nowego bloku dodał, że ma pozwolenie na budowę i prace ruszyły.

Do sprawy wrócimy jutro w programie Słowo za słowo. Gościem Doroty Kunc po 8.00 będzie wójt Grzegorz Kozioł.

Posłuchaj Grzegorza Kozioła:

 

Ewa Biedroń