Tuchów: Znęcał się nad swoim psem – w więzieniu może spędzić dwa lata [WIDEO]

 

To był prawdziwy cud. 72-letni mężczyzna omal nie zabił psa obuchem siekiery w Tuchowie. Uderzał go wielokrotnie w głowę. Zdarzenie zostało sfilmowane przez anonimową osobę i wrzucone do sieci. Film szybko uruchomił działania Inspektoratu ds. Ochrony Zwierząt ‚Głos psa’, którego funkcjonariusze przyjechali z Krakowa, aby ratować czworonoga. Na miejscu była już Policja z Tarnowa, która zatrzymała oprawcę.

Przyznał się on do zarzucanego czynu – mówi Robert Kozak – naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. – Policjanci w wyniku własnych działań dokonali ustalenia tego mężczyzny. Znęcał się nad swoim psem, poprzez uderzaniem obuchem siekiery tego psa. Został zatrzymany i osadzony w tarnowskim areszcie. Sprawca przyznał się i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze – powiedział Robert Kozak.

72-latek jest znany w sąsiedztwie z agresywnych zachowań. Nieoficjalnie wiemy, że podobne sytuacje jak ta ostatnia, zdarzały się już w przeszłości. Swoją agresję kierował również do ludzi. Teraz wyszedł na wolność, ale grozi mu do 2 lat więzienia.

Psem opiekuje się teraz Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt ‚Głos Psa’, który informuje na jednym z portali społecznościowych o jego dobrej formie. A ‚CUD’ to jego nowe imię, nadane przez internautów.

Posłuchaj Roberta Kozaka:

 

Tomasz Weryński

 

Źródło: www.tarnow.in