Diecezja: Lada chwila pierwszy biuletyn poświęcony V Synodowi Diecezji Tarnowskiej

 

Cyklicznie wydawany biuletyn poświęcony V Synodowi Diecezji Tarnowskiej będzie kolejną formą przekazywania informacji o tym wydarzeniu. Pierwszy numer ukaże jeszcze w tym miesiącu.

Będzie on także dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Synodu – mówi ks. Piotr Cebula, sekretarz Komisji Przygotowawczej. – W pierwszym biuletynie zawarliśmy najważniejsze dokumenty związane z synodem oraz propozycje tematów synodalnych, które spłynęły od zespołów Komisji Przygotowawczej, a także, które spływają z całej diecezji. Liturgia, rodzina, sprawy młodzieży i katechizacja, to są zagadnienia podejmowane przez naszych diecezjan – mówi.

Biuletyn dostaną kapłani z diecezji tarnowskiej podczas odpraw katechetycznych w Tarnowie i w Nowym Sączu. Ponadto Zespół ds. Mediów Komisji Przygotowawczej ma przygotowywać elektroniczny newsletter. Takie materiały będą mogły być publikowane np. na stronach internetowych parafii diecezji tarnowskiej.

Zespół ds. mediów przygotował także konkurs Mój Synod. Zostanie on wkrótce ogłoszony – dodaje ks. Cebula.

M.in. na te tematy rozmawiano podczas spotkania Sekretariatu Komisji Przygotowawczej. Uczestniczyli w nim bp Andrzej Jeż i bp Leszek Leszkiewicz – przewodniczący Komisji. Nie zabrakło dyskusji na temat regulaminu Synodu i wrześniowych spotkań z księżmi w dekanatach. Kolejne spotkanie Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej odbędzie się 6 września.

Posłuchaj ks. Piotra Cebulę:

 

Ewa Biedroń