PPT: Nie bójcie się odpowiedzieć na powołanie – mówił do pielgrzymów bp Leszek Leszkiewicz [ZDJĘCIA]

 

Dziś trzeba modlić się o odwagę dla młodych do pójścia za swoim powołaniem – powiedział bp Leszek Leszkiewicz. Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej odwiedził tarnowskich pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę.

W szóstym dniu pielgrzymi modlili się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu i ludziom. – O to zawsze warto się modlić. Żeby ci, którzy są powoływani nie bali się odpowiedzieć na powołanie. To nie dotyczy tylko powołania do kapłaństwa, ale także i do małżeństwa. Młodzi ludzie mają dziś problem z podjęciem takiej decyzji, która jest na zawsze, sięga wieczności, dlatego musimy się modlić by ci, którzy są powołani zdobyli się na to, by odpowiadać na to powołanie – powiedział reporterce Radia RDN biskup Leszkiewicz.

molka

W XXXV PPT na Jasną Górę idzie prawie 190 księży, wśród nich dziesięciu nowo wyświęconych kapłanów. We wtorek neoprezbiterzy po raz pierwszy odprawiali uroczystą Mszę św. pielgrzymkową, podczas której otrzymali stuły.

Na pielgrzymkowym szlaku spotkać można w tym roku także 16 diakonów, którzy w przyszłym roku przyjmą świecenia kapłańskie, 81 kleryków i 44 siostry zakonne.

Posłuchaj bpa Leszka Leszkiewicza:

Maria Mółka

foto: Grzegorz Golec