PPT: Jasna Góra coraz bliżej – jeszcze tylko trzy dni drogi [ZDJĘCIA]

 

W siódmym dniu drogi, 23 sierpnia pielgrzymi części A przejdą 24 kilometry z miejscowości Pradła do Niegowej, a część B odcinek Sadowie – Trzebniów – to ok. 22 kilometrów. Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego będzie sprawowana w Sokolnikach o 8.20 dla części B i dla A o 12.30.

Do tej pory pielgrzymi przeszli około 160 km. Na wymagającej drodze nie zabrakło im jednak wsparcia. Życzliwi są zarówno pątnicy jak i osoby z poszczególnych miejscowości witające pielgrzymów.

– Gospodarze są na nas bardzo otwarci. Byliśmy w domu w którym dostaliśmy łóżka, mogliśmy skorzystać z pryszniców. Rodzina przygotowała dla nas zarówno kolację, jak i śniadanie. – Jak idziemy to ludzie machają do nas, motywują. Miłe jest również to, że każdy zwraca się do każdego bracie, siostro. Doświadczyć można mnóstwa życzliwości. – Ludzie starają się nam coś dać, przed swoimi posesjami wystawiają wodę, jedzenie. – Na trasie spotykamy wielu ludzi, którzy dają nam napoje, ponieważ taki upał jest. – Wzajemnie się pocieszamy i motywujemy.
Ludzie są bardzo mili i zawsze można liczyć na wsparcie – powiedzieli radiu RDN pielgrzymi.

Dzisiejszy dzień na pielgrzymkowym szlaku jest poświęcony miłości, rodzinie i wspólnocie. W rozważaniach Pisma Świętego metodą lectio divina pątnicy przeniosą się do Jerozolimy. Dodatkowo patronem dzisiejszego dnia jest św. Józef – czyli święty od dobrej śmierci.

W radiu RDN zapraszamy na specjalny program od 10 do – 11:00 – Na pielgrzymim szlaku – nasz wóz zatrzyma się w Sokolnikach.

Posłuchaj pielgrzymów:

 

Na antenie RDN:

12:15 – Pozdrowienia
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego z grupą nr 17, Św. Rafała
17:45 – Pozdrowienia
19:00 – Modlitwę Różańcową poprowadzi grupa nr 15, Św. Jacka
19:30 – Duchowe Pielgrzymowanie
20:00 – Studio Pielgrzymkowe
20:45 – Apel Jasnogórski – grupa nr 6, Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Maria Mółka