Region tarnowski i sądecki: Jeden z najlepszych od lat sezonów turystycznych na Sądecczyźnie [WIDEO]

 

– To był najlepszy od lat sezon turystyczny na Sądecczyźnie – podsumował w programie Słowo za słowo, prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów Grzegorz Biedroń. Jego zdaniem miały na to wpływ nie tylko dobra pogoda, ale i coraz lepszy standard obiektów wypoczynkowych w regionie czy tendencje Polaków do częstszego podróżowania.

Obserwacje wskazują, że dla mieszkańców regionu tarnowskiego na przykład, okolice Nowego Sącza są popularną bazą wypadową na wakacje oraz na weekendy. Przyjeżdżają nie tylko goście z bliskiego sąsiedztwa. Co ciekawe, w jednym z obiektów w Krynicy odpoczywał ostatnio stulatek z odległego zakątka kraju. Spółka uzdrowiskowa zamierza w najbliższym czasie inwestować w usługi lecznicze i modernizować bazę.

Jest szansa, że w drugim kwartale przyszłego roku rozpocznie się remont słynnej Patrii, którą w okresie międzywojennym wybudował związany z Krynicą Jan Kiepura. Prezes Grzegorz Biedroń uważa, że winne zaniedbań są także poprzednie władze Uzdrowiska. – Początek przyszłego roku to jest przygotowanie projektu, chciałbym również sprawdzić możliwości finansowania zewnętrznego, tym bardziej, że ten obiekt od początku nie przeszedł żadnego gruntownego remontu – powiedział prezes Biedroń.

A w najbliższym czasie ma się rozpocząć remont łazienek mineralnych w Krynicy. Więcej o pracy Uzdrowiska Krynica – Żegiestów na stronie uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl. Dodajmy, że Grzegorz Biedroń jest z wykształcenia historykiem, radnym PiS sejmiku województwa małopolskiego. W przeszłości był m.in. burmistrzem Limanowej, gdzie mieszka.

Posłuchaj Grzegorza Biedronia:

 

Dorota Kunc