PPT: Pielgrzymi pomagają chorym i modlą się w intencji dzieci [ZDJĘCIA]

 

W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej odwiedzili Jerozolimę. Wierni usłyszeli przypowieść z Ewangelii św. Łukasza o bogaczu i Łazarzu. Tarnowscy pielgrzymi wsparli również finansowo chorego mężczyznę z Powiśla Dąbrowskiego, który po wylewie wymaga rehabilitacji.

Jak mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor tarnowskiej Caritas, od sześciu lat pątnicy nie zawodzą w takich akcjach. – Staramy się, aby co roku ta osoba, która najbardziej potrzebuje pomocy, otrzymywała ją, czyli dorośli i dzieci, ci, którzy ulegli wypadkom oraz osoby, które miały problemy od urodzenia. Bardzo przeżyliśmy śmierć małej Dorotki, dokładnie 3 miesiące po wyjściu pielgrzymki. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, niestety, odeszła – mówi ks. Podstołowicz.

Siódmy dzień na pielgrzymim szlaku poświęcony był również dzieciom. Rodzina Truchanów, wśród których na Jasną Górę pielgrzymuje najmłodsza sześciomiesięczna Faustyna podjęła decyzję o udziale w dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze w ostatniej chwili. – Ma 6 miesięcy a tak naprawdę to 4, ponieważ Faustynka jest skrajnym wcześniakiem. Urodziła się w 30 tygodniu ciąży. Pielgrzymujemy do matki, aby jej podziękować ale mamy też o co prosić. Bardzo dobrze się pielgrzymuje. Każdy się nią opiekuje, każdy nas wspiera. Malutka jest bardzo grzeczna – mówią.

Ósmy – przedostatni dzień drogi na Jasną Górę przeprowadzi tarnowskich pielgrzymów przez Jerycho. O godzinie 8.00 w Trzebniowie pątnicy obu kolumn spotkają się na Mszy Świętej, którą poprzedzi nabożeństwo pokutne.

Posłuchaj ks. Ryszarda Podstołowicza:

Posłuchaj rodziny Truchanów:

Grzegorz Golec