Diecezja Tarnowska: Niedziela synodalna poświęcona katechizacji w parafiach

 

Ewangelizacja i katechizacja we wspólnocie parafialnej będzie tematem trzeciej niedzieli synodalnej, 27 sierpnia w Diecezji Tarnowskiej. Kapłani podczas Mszy św. w ramach liturgii podejmą temat V Synodu.

Hasło, które przyświeca niedzieli synodalnej zwraca naszą uwagę na potrzebę katechezy. Cieszymy się z tego, że katecheza jest w szkole, to spore oddziaływanie na dzieci i młodzież, niemniej jednak uświadamiamy sobie, że tym podstawowym, naturalnym środowiskiem katechezy jest przede wszystkim wspólnota parafialna i tutaj ta katecheza jest bardzo potrzebna – powiedział radiu RDN ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W katechezie potrzeba nie tylko przekazu ale i formacji. Katecheza ma rolę służebną, nie jest celem samym w sobie, ale jest ukierunkowana na to żeby formować dojrzałego chrześcijanina, dla którego wspólnota parafialna będzie naturalnym środowiskiem, Kościołem na wzór Chrystusa   – podkreśla ks. Tomasz Lelito.

Każda parafia w Diecezji Tarnowskiej otrzymała pomoce duszpasterskie, które przygotował ks. Bogusław Połeć. Materiały homiletyczne pomogą księżom w przygotowaniu się do niedzieli synodalnej.

Posłuchaj ks. Tomasza Lelito:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa