Tarnów: Szkolenie z pierwszej pomocy osobom uczulonym

Blisko połowa Polaków cierpi na alergię. To nie tylko uciążliwa dolegliwość. W nagłych przypadkach alergia może się skończyć nawet śmiercią. Jak ratować osobę uczuloną, będzie można się dowiedzieć w sobotę, 3 października, w Tarnowie.

Szkoła dla Chorych na Astmę organizuje bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia w chorobach alergicznych. To praktyczny kurs z technik pierwszej pomocy i zachowania się w przypadku ostrej reakcji alergicznej.

Przeznaczony jest zwłaszcza dla pacjentów chorych na schorzenia alergiczne, na ciężką i trudną astmę, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, dla dotkniętych alergią pokarmową, uczulonych na jad osy, pszczoły i leki. Spotkanie jest nie tylko dla chorych, ale też ich rodzin – podkreśla alergolog Małgorzata Żurowska – Gębala. To bardzo ważne, by wiedzieć, jakie są pierwsze objawy ostrej reakcji alergicznej. Warto wiedzieć dlaczego trzeba szybko wezwać pomoc i jak podać np. adrenalinę – dodaje.

Bezpłatny kurs z pierwszej pomocy alergikom w sobotę 3 października o 10:00 w przychodni CenterMed przy ul. Szkotnik 19 w Tarnowie.

Posłuchaj Małgorzaty Żurowskiej-Gębali: