Borzęcin: Tłumy na Święcie Grzyba

 

Borzęckie Święto Grzyba przyciągnęło tysiące osób nie tylko miłośników leśnych przysmaków, ale także fanów dobrej muzyki. W pierwszym dniu imprezy na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak a także C-booL. Borzęckie Święto Grzyba – jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie. W niedzielę na scenie pojawi się Golec uOrkiestra Imprezie patronuje Radio RDN Małopolska

Co roku sztandarową imprezę gminy Borzęcin otwiera Turniej Sołectw. W tym roku wygrało go sołectwo Waryś. Jednym z zadań było cięcie drewna na czas.- Była zacięta konkurencja – mówi Marcin Nasiadka, lider grupy. Sołectwo w nagrodę na swoje potrzeby otrzymało pięć tysięcy złotych.

Impreza odbywa się wspólnie z RDN Małopolska– Z naszym partnerem, dzięki któremu udaje się dobierać najlepsze zespoły. Ta współpraca trwa od kilku lat- mówi Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina.

Kilkanaście tysięcy osób, które przybyły do Borzęcina podkreślają, że zawsze się tutaj świetnie bawią. – Przychodzę tutaj co roku. Są tutaj fajne koncerty, wspaniała atmosfera, wspaniałe zespoły. Super pogoda, fajne zespoły ludzie się bawią. Lubię Sylwię Grzeszczak specjalnie przyjechałam dla niej- mówią uczestnicy imprezy. W niedzielę finał imprezy zakończy pokaz sztucznych ogni.

Posłuchaj relacji:

Łukasz Wrona

Fot: Adrian Bubisz