Borzęcin: Królowały grzyby i muzyka [ZDJĘCIA]

 

Konia z rzędem temu, kto w lesie w tym roku znalazł już grzyby. Susza dała swe znaki wytrawnym zbieraczom tych leśnych przysmaków. Jednak ich znalezienie nie stanowiło problemu dla gospodyń z powiatu brzeskiego. Na konkurs na najlepszą potrawę z grzybów przygotowały wyśmienite smakołyki. Podczas Borzęckiego Święta Grzyba podniebienia jury zachwyciła potrawka kremowa z grzybami.  

Koło Gospodyń Wiejskich z Bielczy zdobyło pierwszą nagrodę na najlepszą potrawę z grzybów. Przygotowały potrawkę kremową z grzybami. – Mężowie sprawdzają, upewniają nas, że grzyby nie są trujące – mówi szefowa zespołu. Święto Grzyba to marka gminy- podkreśla Janusz Kwaśniak wójt Borzęcina– Wiele ludzi, którzy przyjeżdżają do nas są nie tylko z Małopolski ale także z całego kraju –dodaje. Co prawda upalna pogoda sprawiła, że w borzęcińskich lasach grzybów jest mało. Jednak dla wytrawnych zbieraczy nie stanowiło to problemu by stanąć do konkursu na najpiękniejszy kosz z grzybami -W borzęckich lasach będzie cała masa grzybów- mówi Adam Nowak

img_8788

Gwiazdy drugiego dnia Borzęckiego Święta Grzyba Łukasz i Paweł Golcowie podkreślali, że uwielbiają grzyby– Czasami chodzę z dzieciakami na grzyby. Uwielbiam też takie grzyby jak u nas się nazywają „panienki” są świetnie do jajecznicy. Lubimy też opieńki do marynowania – mówią artyści. Spacerować po lasach  można  przez cały rok. Borzęcin zaprasza.

Posłuchaj relacji:

Łukasz Wrona

Fot: Adrian Bubisz