Nowy Sącz: Zwycięstwo Dunajca w A klasie

Beniaminek nowosądeckiej klasy A zanotował drugą wygraną w sezonie i awansował na 4. pozycję w tabeli. Mecz z LKS-em Świniarsko przyniósł sporo emocji i aż pięć bramek.

Po pierwszej połowie Dunajec/Start prowadził 1:0. Prowadzenie dał już w szóstej minucie Kamil Machowski. Dobrze spisywał się również Krzysztof Obiedzieński, w przeszłości grający na zapleczu Ekstraklasy w Zagłębiu Sosnowiec. Trener Andrzej Łojek nie mógł za to skorzystać z juniorów Dunajca, którzy rozgrywali swoje mecze ligowe.

Przyjezdni ze Świniarska starali się grać długie piłki na rosłych, mocnych fizyczne napastników. Kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez dobrze spisującego się Grzegorza Stawiarskiego. Po zmianie stron padły aż 4 gole. LKS najpierw wyrównał, lecz Dunajec znów wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Goście zadbali o zaciętą końcówkę strzelając gola na 3:2 5 minut przed końcem spotkania.

Dunajec/Start Nowy Sącz – LKS Świniarsko 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Machowski 6′, 1:1 Zieliński 58′, 2:1 Ciężkowski 69′, 3:1 Maślanka 80 ‚, 3:2 Filip 85’

Dunajec/Start: Stawiarski – Gomułka, Sromek, Fedko, Tocha – Obiedziński (70′ Wojtarowicz), Małek, Machowski, Czech (79′ Maślanka) – Migacz (75′ Bocheński), Ciężkowski.

LKS Świniarsko: Mariusz Pasiut – Sławomir Strzymczok, Andrzej Kumor, Tomasz Fecko, Szymon Olszak, Michał Bodziony, Bartłomiej Kumor, Daniel Filip, Konrad Zieliński, Andrzej Pasiut (zmiana Roman Knurowski), Wojciech Kumor.

Sędziował: Marek Ciężobka z Nowego Targu.  Mecz bez udziału publiczności.