Diecezja Tarnowska: Rośnie kult św. Rity

 

Skuteczna święta patronką na nasze czasy. W taki sposób coraz częściej mówi się o św. Ricie, której kult w diecezji tarnowskiej mocno rośnie. Świadczą o tym liczba wiernych w miejscach kultu i świadectwa łask, które zostawiają.

Powstają też nowe miejsca kultu – przyznaje ks. Stanisław Kurczab, specjalista z życiorysu coraz popularniejszej włoskiej świętej, który do niedawna pracował w Nowym Sączu, a dziś jest proboszczem parafii w Zalasowej. W nowym miejscu wprowadza symbole patronki spraw beznadziejnych. – Można powiedzieć, że na razie jest to bardziej prywatne, bo w mieszkaniu aczkolwiek już kilku osobom wręczyłem obrazek i kartę z modlitwą. To ciągle jestem jej winien – dodaje proboszcz parafii w Zalasowej.

Na terenie diecezji tarnowskiej wierni w trudnych sytuacjach życiowych modlą się do świętej Rity przede wszystkim w Nowym i w Starym Sączu, czy w Maszkienicach koło Tarnowa. Coraz popularniejszym miejscem kultu jest też Czarna w Bieszczadach. Świadectwa łask mówią o pomocy w życiowych dramatach – małżeńskich problemach, rodzinnych niesnaskach, chorobach czy też śmierci bliskich.

A od września na naszej antenie nowy cykl programów pod hasłem – Moje Pocieszenie. Magazyn religijno – psychologiczny rozpoczniemy właśnie od kultu świętej Rity. Premiera w niedzielę, 10 września o 15.40. 

Posłuchaj ks. Stanisława Kurczaba:

 

Dorota Kunc, na zdjęciu parafia w Zalasowej