Zbylitowska Góra: Sąd ustali wysokość czynszu w ośrodku dla niepełnosprawnych

 

Jest porozumienie lecz będzie i sprawa w sądzie. To efekt ostatnich negocjacji zarządu powiatu z właścicielem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze. – Ustaliliśmy wysokość czynszu, który będziemy wypłacać za wynajem pomieszczeń – poinformował Roman Łucarz, starosta powiatu tarnowskiego.

Pan Leśniak przystaje na nasza kwotę 12 188zł brutto, jako czynszu, który będziemy wypłacać od 1 stycznia, niezależnie od tego czy Pan Leśniak złoży pozew do sądu, o ustalenie ostatecznej kwoty tego czynszu. Zapis w naszej umowie, będzie mówił o tym, że nie jest to część czynszu, ale jest to wypłacany czynsz, a reszta będzie ustalona w drodze sądowej – dodaje starosta.

Czynsz, który proponuje powiat, jest wg właściciela budynku za niski. Sąd ma ustalić jego rzeczywistą wartość.

W związku z remontem dachu i pracami na poddaszu od 4 września wychowankowie ośrodka będą korzystać z parteru, gdzie są jadalnia i kuchnia oraz pomieszczenia internatowe. Pozostałe zajęcia będą się odbywać w innej placówce.

Remont ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Wtedy ośrodek ostatecznie ma się przenieść do Wierzchosławic-Dwudniaków.

Posłuchaj Romana Łucarza:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa