Mielec: Stadion pod lupą Komisji Rewizyjnej

 

Rada Mielca chce, aby przebieg modernizacji miejskiego stadionu zbadała Komisja Rewizyjna. Z takim wnioskiem wystąpił Marian Kokoszka – przewodniczący rady, bo jak tłumaczy dochodzą do niego informacje o niedociągnięciach przy realizacji i… znikającej dokumentacji.

– Otrzymywałem informację, że ta inwestycja nie była wykonana z należytą starannością i że być może ginie dokumentacja stąd mój wniosek o jej zabezpieczenie przez komisje – dodaje przewodniczący rady.

Całą sprawą zajmują się także prawnicy na zlecenie magistratu – zwraca uwagę Jan Myśliwiec wiceprezydent Mielca. – Kancelarie prawne rozstrzygają w tym momencie sprawy związane z wykonaniem remontu ewentualnie kolejnych pracach na stadionie. Sprawdzane jest kto popełnił błąd. Czy to wykonawca czy projektant. Oczekujemy spraw sądowych w tym zakresie – dodaje wiceprezydent.

Miasto za remont stadionu zapłaciło ponad 40 mln zł. Jak udało się dowiedzieć RDN Małopolska samorząd zażądał od wykonawcy ponad 6,5 mln złotych za nienależyte wykonanie inwestycji. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Posłuchaj Mariana Kokoszki:

Posłuchaj Jana Myśliwca:

 

Anna Zboch