Łęg Tarnowski: Radio nagłaśnia, ludzie pomagają – interwencja RDN

 

Po interwencji i nagłośnieniu sprawy niepełnosprawnego Pana Andrzeja Słoniny z Łęgu Tarnowskiego, jest szansa na remont jego rodzinnego domu. Przypomnijmy, że od lat nie był on w stanie odnowić zawilgoconych pomieszczeń.

Na co dzień mieszka i opiekuje się chorą matką. Nie kwalifikuje się do żadnych zasiłków. Jedni pomogli finansowo, inni przywieźli materiały i użyczają maszyn. – Chciałem podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia remontu. Dziękuję również wszystkim firmom, które do tej pory brały udział w tym przedsięwzięciu – dodaje mężczyzna.

leg-tarnowski_dom2

Szczególne podziękowania Pan Andrzej kieruje w stronę Radia RDN Małopolska, które nagłośniło sprawę. – Chciałem podziękować Pani Dorocie, która tak dużo zrobiła za pośrednictwem radia RDN Małopolska, że zwróciła uwagę burmistrza na mój problem i przyczyniła się do realizacji prac wkoło mojego domu – mówi pan Andrzej.

Wykonanie izolacji fundamentów pozwoli na dalszą część remontu budynku. Ze względu na panującą w domu wilgoć, trzeba osuszyć ściany i zapobiec ich pękaniu.

Posłuchaj Andrzeja Słoniny:

 

Tomasz Weryński