Tarnów: Coś drgnęło w Amfiteatrze

 

Półtora miesiąca mają potrwać prace rozbiórkowe i wyburzeniowe na terenie tarnowskiego Amfiteatru przy ul. Kopernika. – Rozebrano już fragment ogrodzenia, robiąc wjazd na plac budowy – poinformował radio RDN Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej tarnowskiego magistratu.

Przystępujemy do rozbiórki betonowych elementów tych tarasów, które znajdują się po prawej i po lewej stronie oraz budynków szaletów – mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury.

Dokładnie dziś, 29 sierpnia, zaplanowano spotkanie z projektantem i mają zapaść ostateczne decyzje
dotyczące budowy nowego amfiteatru. – Prace związane z budową widowni, budynku kawiarnianego, sanitarnego i magazynowego ruszą około połowy października – dodaje Rafał Nakielny. – Wykonamy trybuny w formie pięciu gniazd, natomiast powyżej będzie znajdował się teren, na którym będzie rosła trawa. Powyżej postawimy dwa budynki. Jeden będzie sanitarny, drugi – kawiarniany. Po rewitalizacji tego miejsca, stanie się ono perełką – mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury.

Tarnowianie nie mogą się już doczekać, kiedy to miejsce znów odżyje – tak jak to było przed laty. – Tu był dawniej Amfiteatr, starsi grali w warcaby, w szachy. Można było przyjść, wypić herbatę. – Niech remontują, naprawiają, tworzą nowe, ciekawe miejsca dla młodych ludzi. – Zawsze każda inwestycja kulturalna w Tarnowie daje jakieś efekty. Lepiej, żeby młodzież była zaangażowana rozwojem działalności kulturalnej, niż na przykład siedzeniem przed komputerem – mówią mieszkańcy.

Nowy obiekt ma być gotowy w połowie kwietnia przyszłego roku, a będzie kosztował ok. 2 milionów 300 tys. zł.

Posłuchaj Rafała Nakielnego:

Posłuchaj mieszkańców:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa/ Ewa Biedroń