Tarnów: Areszty dla podejrzanych w sprawie zabójstwa Iwony Cygan przedłużone

 

Do 15 grudnia, jak domagał się prokurator, przedłużono wszystkim siedmiu podejrzanym areszty. 

Jak wyjaśnia Piotr Krupiński z Prokuratury Krajowej, chodziło o obawę matactwa i grożące wszystkim podejrzanym wysokie kary. Decyzja w tej sprawie została podjęta we wtorek, 29 sierpnia,   w Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Posiedzenie toczyło się za zamkniętymi drzwiami. Chodzi o ojca głównego podejrzanego – Józefa K., który miał pomagać w zabójstwie synowi.

tarnow_sad2

Sąd zadecydował też o losie Renaty G.-D., najbliższej koleżanki zamordowanej 19 lat temu Iwony. Ma zarzut czterokrotnego składania fałszywych zeznań i utrudniania postępowania. Informacje, które zataiła, były istotne jeśli chodzi o wytypowanie sprawców.

O tym, że  zatrzymani nie wyjdą na wolność,  sąd zadecydował też w stosunku do 5 policjantów: Jerzego S. i Pawła W., Grzegorza J. oraz Bogusław P. i Andrzeja K.

Bogusław P. i Andrzej K. mają zarzuty dotyczące zaginięcia ubrań Iwony.

Przypomnijmy, do zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan doszło w sierpniu 1998 roku. Jej ciało znaleziono przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej. 46-letni Paweł K., pseud. ‚Młody Klapa’ miał zamordować Iwonę. Do tej pory zarzuty usłyszało 17 osób.

 

Jadwiga Kozioł/Dorota Kunc