Tarnów: Biegacze walczą o swoje, chcą dłużej korzystać z bieżni – interwencja RDN

 

Tarnowscy biegacze walczą o swoje. Korzystający z bieżni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy oś. Legionów w Tarnowie pytają dlaczego obiekt otwierany jest dopiero o godz. 16.00.

Ta bieżnia dla lekkoatletów otwarta jest od 16 do 21. Powinna cały dzień otwarta, przecież trzeba z niej korzystać – mówią biegacze.

Dyrektor Szkoły wyjaśnia, że dzieje się tak przez braki kadrowe. Z powodu braku nadzorującego pracownika, do godziny 16.00 obiekt jest zamykany, ale nie wyklucza to korzystania z bieżni. Chętni do korzystania z bieżni przed godziną 16.00 muszą potwierdzić swoją obecność w szkole.

Przed godziną 16 jeśli ktoś chce wejść, to musi się zgłosić wcześniej do szkoły. My chcemy chronić boisko, żeby jacyś wandale nie zaczęli go niszczyć. Według zaleceń wykonawcy te miejsce ma ograniczony czas użytkowania – tłumaczy dyrektor szkoły – Tadeusz Ogrodnik

Boisko z bieżnią jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 21.00. Podczas roku szkolnego, do godz. 16.00 pierwszeństwo do korzystania z obiektu mają uczniowie.

Posłuchaj biegaczy:

Posłuchaj Tadeusza Ogrodnika:

 

Agnieszka Kozioł