Tarnów: Dlaczego z Krakowskiej znikają drzewa? – interwencja RDN

 

Dlaczego nasze pieniądze są marnowane? – pyta mieszkanka Tarnowa, która zaobserwowała, że kosztowne drzewka, zasadzone kilka lat temu wzdłuż górnej części ul. Krakowskiej są wycinane. Słuchaczka, która interweniowała w RDN Małopolska twierdzi, że sam pomysł posadowienia roślin na takim podłożu skazany był na niepowodzenie.

Drzewka, które zostały kiedyś posadzone, które przecież wiele kosztowały, teraz są wycinane. Marnowane są nasze pieniądze. Wiadomo było, że drzewka nie będą rosły, bo nie sięgały gleby, tylko przechodziły ich korzonki przez wiele warstw nawierzchni – dodaje mieszkanka.

Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji wyjaśnia, że wycięto tylko kilka drzewek, które uschły a teraz będą nowe. – Na wiosnę zauważyliśmy, że osiem drzew nie puszcza liści. Zostały one do tego momentu, ale niestety nie odrodziły się i musieliśmy te drzewa usunąć. W okresie jesiennym te sam rodzaj drzew będzie zasadzony w tym samym miejscu – dodaje Kluza.

Krzysztof Kluza wyklucza możliwość uschnięcia drzew z powodu złego podłoża. Prawdopodobnie zniszczyły je choroba lub kiepskie warunki atmosferyczne. Dodajmy, że wzdłuż ulicy Krakowskiej zasadzonych zostało około 20 drzewek ozdobnych, a obecnie urzędnicy wymieniają 8 sztuk. Koszt wymiany jednego drzewa to około 800 zł.

Posłuchaj mieszkanki:

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

 

Agnieszka Kozioł