Szczurowa: Tiry nie dają żyć – kiedy wreszcie obwodnica? [WIDEO]

 

Tiry nie dają żyć mieszkańcom Szczurowej a ci dopytują kiedy wreszcie budowa obwodnicy tej miejscowości. – Widać światło w tunelu – poinformował w programie Słowo za słowo wójt Marian Zalewski. Jego zdaniem dokumentacja to już pierwszy krok w tej sprawie.

Radni na ostatniej sesji dołożyli do niej dodatkowe 100 tysięcy złotych, bo po przetargu okazała się droższa niż planowano. Ale sprzeciwu nie było, bo inwestycja jest pilna dla wszystkich. – Jest to ogromne obciążenie drogi przez tiry. I w Szczurowej, i w całej gminie Szczurowa. Uciążliwe jest to zwłaszcza nocami. Sprawa jest ważna nie tylko dla mieszkańców, ale i dla wszystkich tych, którzy jeżdżą w stronę Krakowa czy Dąbrowy Tarnowskiej – mówi wójt.

Jeśli teraz powstaje dokumentacja na obwodnicę Szczurowej to, zdaniem wójta, sama droga ma szansę być sfinalizowana za trzy, cztery lata. W przyszłym roku natomiast ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę. Szczurową rozjeżdżają tiry, które przemieszczają się w kierunku tamtejszych żwirowni.

Posłuchaj Mariana Zalewskiego:

zobacz także:

 

Dorota Kunc