Tarnów: Zamknięciem przejścia dla pieszych zajmie się Policja

 

Zamknięciem przejścia dla pieszych w rejonie wiaduktu przy ul. Gumniskiej w Tarnowie zajmie się Policja. Jest wniosek Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w tej sprawie. Urzędnicza kontrola wykazała, że wykonawca przebudowy wiaduktu zrobił to niezgodnie z prawem.

Temat przejmują funkcjonariusze tarnowskiej drogówki – potwierdza zastępca naczelnika, podinspektor Zofia Kukla. – Oczywiście jest to przejaw niezastosowania się do uzgodnień. Projekt, który był uzgodniony przez miasto o tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy, zakładał, że tam przez cały czas będzie wyodrębnione specjalne przejście dla pieszych. Co więcej, był to warunek dopuszczenia takiej organizacji ruchu. Ponieważ nie został spełniony, wykonawcy grozi poniesienie odpowiedzialności za ten stan rzeczy – dodaje podinspektor Kukla.

Na jutro zaplanowano spotkanie z przedstawicielami inwestora, wykonawcy, miasta i Policji. Mają zapaść decyzje w sprawie spornego przejścia dla pieszych przy ul. Gumniskiej. Czas ucieka, a problem będzie jeszcze większy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Uczniowie zespołu szkół zlokalizowanego w Parku Sanguszków nie będą mieli się jak tam dostać.

Posłuchaj Zofii Kukli:

 

Dorota Kunc